28. maijā aicinām apmeklēt Atvērto baznīcu dienu Juzefovas Sv. Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīcā

AKTUĀLI

Jau otro gadu Baznīcu naktij pievienosies Latvijas sakrālajam mantojumam veltītais notikums “Atvērto baznīcu diena” – vairāk nekā 100 Latvijas dievnamu būs atvērti apmeklētājiem no pulksten 10.00 līdz 22.00 un ilgāk.

Juzefovas Sv. Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīca ("Juzefova 1", Juzefova, Naujenes pagasts, Augšdaugavas novads) 28. maijā apmeklētājiem būs atvērta no plkst. 10.00 līdz plkst. 22.00.

  • Plkst. 20.30 aicinām uz koncertu, koncertā uzstāsies Augšdaugavas novada Kultūras centra "Vārpa" jauktais koris "Latgale" un soliste Zita Barševska;
  • plkst. 21.00 vienosimies kopīgā Tēvreizes lūgšanā;
  • plkst. 21.05 piedalīsimies Sv. Misē.

Atvērto baznīcu diena ir iniciatīva, kas pievienojās Baznīcu naktij 2021. gadā. Ap Latvijas simtgades laiku tapa skaidrs, ka Baznīcu nakts ir jāpapildina ar notikumu, kas dāvātu vairāk laika iepazīt Latvijas sakrālo mantojumu. Valstiski patriotiski raugoties, ir vajadzīga diena vismaz reizi gadā, kad vairums dievnamu ir atvērti. Tā būtu iespēja Latvijas ļaudīm un mūsu valsts viesiem apceļot Latvijas novadu dievnamus un iepazīt to sakrālā mantojuma skaistumu. Latvijas dievnamu arhitektūra un māksla – dievnama sakrālā telpa visā veselumā – ir vērtība, kurai jādod iespēja uzrunāt cilvēku mūsdienu pasaulē. Atvērto baznīcu diena ir arī pateicības apliecinājums tiem Latvijas ļaudīm, kuri savās draudzēs kalpodami, vai ziedodami līdzekļus, ir rūpējušies par dievnamu atjaunošanu, uzturēšanu, saglabāšanu no paaudzes paaudzē.  

Vairāk informācijas:

Baznīcu nakts

www.baznicunakts.lv

Gaisma ir nākusi pasaulē

Ģimenes muzejā brāļi apkopo Medumu pagasta vēsturiskās liecības