Augšdaugavas novada teritorijā un Daugavpilī notiks Zemessardzes mācības

AKTUĀLI

No 29. līdz 31. jūlijam Daugavpilī un Augšdaugavas novadā norisināsies Zemessardzes 34. kājnieku bataljona militārās mācības, kuru laikā tiks pārbaudīta karavīru, rezerves karavīru un zemessargu spēja veikt uzdevumus hibrīdkara un konvencionālā apdraudējuma gadījumā.

Zemessardzes 34. kājnieku bataljona mācības norisināsies iepriekš saskaņotās vietās Līksnas un Maļinovas pagastā, kā arī Daugavpilī.

Zemessardzes 3. Latgales brigādē karavīru un zemessargu militārās apmācības process tiek organizēts nepārtraukti visa gada garumā, veicot dažādus taktiskos uzdevumus. Regulāro mācību laikā zemessargi uzlabo savu gatavību Zemessardzes vienību atbildības teritoriju aizsardzībai un savu spēju pilnveidošanai. Kopš šī gada 24. februāra ap 270 Latvijas pilsoņu ir kļuvuši par zemessargu kandidātiem Zemessardzes 3. Latgales brigādes bataljonos. Lai pievienotos Zemessardzes 3. Latgales brigādei, zvaniet uz 1811, spiediet ciparu “3” vai rakstiet esizemessargs@mil.lv. Lai pievienotos Zemessardzes 34. kājnieku bataljonam, kas dislocēts Daugavpilī, – zvaniet 29289806!

Zemessardzes 34. Daugavpils bataljons dibināts 1991. gadā. 2004. gada 1. septembrī, apvienojot Ādažu Mobilo strēlnieku mācību centra Artilērijas divizionu un Zemessardzes 34. kājnieku bataljonu, tika izveidots Zemessardzes 34. Artilērijas bataljons, kas ir  Artilērijas diviziona pēctecis un artilēristu tradīciju turpinātājs. 2018. gadā bataljons atguva kādreizējo nosaukumu Zemessardzes 34. kājnieku bataljons. Bataljona komandieris ir majors Anatolijs Derjugins.

Iedzīvotāju ievērībai!

Militāro mācību laikā Daugavpilī un Augšdaugavas novadā pārvietosies militārā tehnika, karavīri un zemessargi ar strēlnieku ieročiem. Uzdevumu izpildes laikā tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību, tomēr, ja tāda tiek atrasta, to nedrīkst aiztikt. Militāro mācību laikā tiks ievērotas ugunsdrošības un dabas aizsardzības prasības. Izmantotās teritorijas pēc militārajām mācībām tiks sakoptas.

Aicinām iedzīvotājus nesatraukties un ar sapratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem vai īslaicīgu kontrolpunktu un pārvietojamo šķēršļu izvietošanu. Šie šķēršļi nepiesārņo vidi un nebojā infrastruktūru.

Papildu informācija par minētajām aktivitātēm Augšdaugavas novadā un Daugavpilī pieejama, sazinoties pa tālruni 26658364.

Fotogrāfija no Zemessardzes 34. kājnieku bataljona arhīva. Autors – Imants Suveizda.

Informāciju sagatavojusi
Zemessardzes 34. kājnieku bataljona
Civilmilitārās sadarbības nodaļas speciāliste
Kaprāle Ligita Mežaraupe
Tālrunis: 26192444, e-pasts: ligita.mezaraupe@mil.lv  

Dubnas pagasta svētki