Augšdaugavas novadā sākās nometņu sezona

AKTUĀLI

Augšdaugavas novada teritorijā tiek īstenotas dažādas nometnes, gan bērniem, gan jauniešiem. Nesen darbu uzsākusi nometne “Gliemezis” Naujenes pagastā, kura tiek īstenota jau vairākus gadus pēc kārtas. Šī nometne iemantojusi lielu popularitāti, un vecāki 2 – 3 dienu laikā jau aizpilda esošās vietas bērniem. “Parasti vasaras periodā tā ir problēma, kur atstāt bērnu, tādēļ šī ir lieliska iespēja kā jaunietim pavadīt laiku,” teic Jaunatnes daļas vadītāja O. Ņikitina. “Gliemezī” līdz 17. jūnijam kopumā piedalīsies 30 bērni. Bērniem tiek piedāvātas dažādas aktivitātes un ekskursijas, ka arī tiek paredzēta mācību un prasmju apgūšana, kuras noteikti noderēs turpmākajā dzīvē. Dienas nometne “Gliemezis” notiek Naujenes pamatskolā.

Tuvākajā laika tiks īstenotas arī citas nometnes ar pašvaldības līdzfinansējumu. Viena no tām notiks jauniešu projektu konkursa “Attīsti sevi” ietvaros, kuru iesniedza biedrība. Pirmā ir “Izdzīvošanas skola” Vaboles pagastā. Tajā piedalīsies 15 jaunieši no 13 – 20 gadiem. Programmā tiks iekļauti Jaunsardzes pamatapmācību elementi – uzdevumi, pārgājieni, orientēšanās, u.c. Savukārt nometne “Emociju laboratorija” vairāk tiek vērsta uz mentālo problēmu risināšanu un emocionālo veselību. Tajā piedalīsies 15 jaunieši vecumā no 16 – 25 gadiem. Jauniešiem tiks piedāvātas izaugsmes programmas un nodarbības ar speciālistiem.

Teksts: Dainis Bitiņš

Nekustamo īpašumu izsoles