Augšdaugavas novadā notiks militārā apmācība

AKTUĀLI

No 11. līdz 13. oktobrim Augšdaugavas novadā notiks Zemessardzes 3. Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljona profesionālā dienesta karavīru iepriekš plānota apmācība.

Karavīru apmācības programma paredz gan uzturēt līdz šim apgūtās prasmes, gan apgūt arvien jaunas iemaņas vienības kaujas spēju stiprināšanai. Mācībās piedalīsies aptuveni 10 karavīri, kuri uzdevumu izpildei gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā pārvietosies pa koplietošanas ceļiem, izmantojot militāros transportlīdzekļus. Mācību uzdevumu veikšanai tiks izmantoti ieroči bez munīcijas vai tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. 

Par mācību organizēšanu atbildīgā amatpersona sazvanāma pa tālr. 25691993.

Zemessardze aicina Augšdaugavas novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret notiekošajām militārajām aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju uzlabošanu un reģionālās drošības stiprināšanu.

Aicinām iepazīties ar informāciju par iespējām dienēt Zemessardzē tīmekļvietnē www.esizemessargs.lv. Plašāku  informāciju par dienestu var iegūt, zvanot uz tālruņa numuru 1811 vai rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv.


Fotogrāfija no Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona arhīva.
Autors: štāba virsseržants Gatis Indrēvics (Aizsardzības ministrija).

Informāciju sagatavojusi:
kaprāle Gunta Zīmele,
Zemessardzes 3. Latgales brigādes
36. kaujas atbalsta bataljona Komunikācijas nodaļas vecākā speciāliste

Jauniešus oktobrī aicina iesaistīties daudzveidīgās kampaņas “Time to Move” aktivitātēs