Augšdaugavas novada jaunieši piedalījās ERASMUS+ projektā Polijā

AKTUĀLI

No 13. līdz 19. augustam Polijā norisinājās ERASMUS + projekts ‘’Digital Eco Warriors’’. Projektā piedalījās delegācijas no četrām valstīm - Polijas, Ungārijas, Lietuvas un Latvijas. No Latvijas dalību ņēma arī astoņi jaunieši no Augšdaugavas novada.

Projekta mērķis bija veicināt jauniešos izpratni par klimata pārmaiņām un mūsu visu atbildību globālo pārmaiņu norisē. Projekta dalībnieki atzinīgi vērtēja projekta norisi, ieguva jaunu pieredzi un zināšanas, kā arī iespaidus, ar kuriem paliks uz visu dzīvi.

Latvijas grupas līdere Aina, dalījās ar iespaidiem no projektā piedzīvotā: ‘’Projekta tēma bija ekoloģija, tādēļ gandrīz visas aktivitātes bija ar to saistītas. Mēs apspriedām pasaules un mūsu valstu ekoloģiskās problēmas, to risinājumus, veidojām reklāmas un intervējām vietējos iedzīvotājus. Ik vakaru notika ballītes, kurās mēs labprāt piedalījāmies. Īpaši mums patika “Intercultural evenings”, kuros mēs iepazinām citu valstu kultūru, kā arī paši pastāstījām un parādījām mūsu dzimteni, tās tradīcijas un daiļumu. Pirmspēdējā dienā mēs devāmies uz Tatru kalniem. Neskatoties uz nogurumu, jau stāvot kalna virsotnē, baudot bezgala skaistu skatus, mēs sapratām - tas bija tā vērts.

Pateicoties šim Erasmus projektam mēs guvām jaunas zināšanas par ekoloģiju kopumā, atradām jaunus draugus, iepazinām viņu tik dažādās kultūras, kā arī iekarojām pirmo kalnu savā mūžā!’’

Augšdaugavas novada jaunieši izsaka paldies Višķu pagasta jauniešu biedrībai, Lietuvas partnerorganizācijai WE GO un Polijas organizācijai ‘’Stowarzyszenie Inicjatyw Europejskich ACTIVE’’

Informāciju sagatavoja: Aina Zubrova, Jānis Briška

Tiekamies Kraujā!