Atklāts pūšaminstrumentu izpildītāju konkurss „Naujene WIND 2020”

AKTUĀLI

27. februārī Daugavpils Universitātes koncertzālē tika atklāts IV Starptautiskais pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkurss „Naujene WIND 2020”.

Konkursam ir pieteikušies 225 dalībnieki no 6 valstīm – Baltkrievijas, Krievijas, Igaunijas, Polijas, Lietuvas un Latvijas. Latviju pārstāv 147 dalībnieki no daudzām Latvijas mūzikas un mākslas skolām.

Pasākuma atklāšanā Daugavpils novada domes priekšsēdētājs Arvīds Kucins atzīmēja: ”Naujene WIND tas ir tradicionāls mūsu konkurss. Paldies žūrijas komisijai, ka atradāt laiku te būt, jo jums ir vissmagākais darbs 2 dienu garumā vērtēt 225 dalībniekus. Dalībniekiem un pedagogiem gribētu novēlēt iegūt jaunas un iedvesmas pilnas emocijas, un radošus panākumus šī pasākuma ietvaros. Lai no šī pasākuma gan laureāti, gan ne laureāti aizbrauktu apmierināti, ka jūs piedalījāties šajā konkursā.” 
      
Dalībnieku sniegumu vērtēs profesionāla starptautiska žūrija: no Latvijas - Jānis Puriņš (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors, pedagogs, mūziķis un Latvijas Universitātes pūtēju orķestra diriģents), Artis Sīmanis (Mūzikas akadēmijas saksofona klases profesors un pedagogs), docents Gatis Evelons (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lektors), profesors Ēvalds Daugulis (muzikologs, diriģents, mūzikas pedagogs, folklorists, Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslas fakultātes dekāns), Dainis Vuškāns (diriģents, pedagogs, aranžētājs, Latvijas Nacionālās Kultūras centra Pūtēju orķestru mūzikas eksperts), savukārt no citām valstīm: profesors Vladimirs Skorohodovs – akadēmiķis, pelnītais Baltkrievijas mākslu darbinieks, filozofijas zinātņu kandidāts, kultūras zinātņu doktors, Minskas mūzikas akadēmijas pūtēju instrumentu katedras vadītājs, profesors Rišards Žoledzievskis (Polija) – K.Lipinska Vroclavas Mūzikas akadēmijas pūtēju instrumentu katedras vadītājs, Vladimirs Jacinovičs (Baltkrievija) – Molodečno pilsētas Bērnu mākslas skolas direktors, simfoniskā orķestra diriģents, Jeļena Kuprijanova (Polija) – starptautisko konkursu laureāte, tautas instrumentu orķestra soliste, Pāvels Malicovskis (Polija) - K.Lipinska Vroclavas Mūzikas akadēmijas Trombona klases pasniedzējs.

Katrā vecuma grupā jauniem izpildītājiem ir iespēja iegūt konkursa speciālo “Grand Prix” balvu.

IV Starptautiskā pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkursa „Naujene WIND 2020” rīkotāji ir Naujenes Mūzikas un mākslas skola, sadarbībā ar Daugavpils novada domes Kultūras pārvaldi un Naujenes pagasta pārvaldi.

Pasākuma programma

Autors un foto: Dainis Bitiņš

Gaismas nesēja Salienas pagastā Irēna Avlasina