Atklāta jauna atpūtas vieta Višķu pagastā

AKTUĀLI

3. jūnijā Višķu pagastā tika atklāta atpūtas vieta “Ambro Krasts”, kas atrodas pie Višķu ezera, Maskovskajas ciemā, Augšdaugavas novadā. Četrās kempinga tipa loft mājiņās paredzēta vieta 4 - 6 personām. Viena no mājiņām ir paredzēta cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Koka atpūtas mājiņas ārpusēji un iekšpusēji ir iekārtotas mājīgi un mūsdienīgi. Pieejamas labierīcības, virtuve, bet otrajā stāvā gultas vieta. Virtuvēs ir pieejams viss nepieciešamais ikdienai – virtuves piederumi, sāls, cukurs, gultas veļa, higiēnas preces. Mājiņās var dzīvot ne tikai gada siltajos mēnešos, bet arī ziemas periodā.

Atpūtas vietā ir iespējams ne tikai atpūsties namiņos, bet arī nomāt laivu, SUP dēļus, doties pirtī, zvejot vai relaksēties šūpuļtīklos. Viesiem ir pieejams kubls un pirts, kā arī speciāla vieta ar griliem un galdiņiem lielākām kompānijām.

Bērniem un jauniešiem arī ir paredzētas dažādas aktivitātes, piemēram, ir uzstādīts piepūšamās atrakcijas, šūpoles un futbola vārti, batuts.

Papildus ir pieejamas arī telšu vietas, kā arī piknika vieta ar āra kamīnu līdz 25 personām, ugunskura vieta ar grilu un katliņiem, iespēja peldēties sakoptā pludmalē Višķu ezerā, pastāv iespēja ierasties ar saviem mājdzīvniekiem, bezmaksas apsargāta autostāvvieta, velonoma.

“Amber krasts” teritorijā iespējams uzņemt lielāku daudzumu viesu kāzās, dzimšanas dienās, korporatīvos, u.c. veida pasākumos.

Projekta “Viesu nama būvniecība - tūrisma pakalpojumu un uzņēmējdarbības attīstīšanai Višķu pagastā” Nr.19-03-AL28-A019.2104-000009 īstenošana notika no 2019. gada septembra līdz šī gada maijam. Tā kopējās attiecināmās izmaksas bija 100 000 eiro, no tiem ELFLA (publiskais finansējums) - 70 000 eiro. Kopējās būvniecības izmaksas bija 100 220 eiro, neskaitot pārējās labiekārtošanas izmaksas.

Sākotnējā projekta iecere bija viena liela viesu nama būvniecība, taču saņemot finanšu piedāvājumus no būvniecības pakalpojumu sniedzējiem – tās pārsniedza projekta kopējās attiecināmās izmaksas (100 000 eiro) trīs līdz piecas reizes. Saskaņojot ar Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerību “Kaimiņi” un Lauku atbalsta dienestu, tika izstrādāts jauns tehniskais projekts un jauni tehniskie risinājumi. Rezultātā tika radīts Atpūtas komplekss “Ambro Krasts” ar minēto infrastruktūru.

Teksts, foto: Dainis Bitiņš

Atrašanās vieta


Līgo Šēderē