Atcelta virkne kultūras pasākumu Daugavpils novadā

AKTUĀLI

15. aprīļa Daugavpils novada domes ārkārtas sēdē pieņemts lēmums par izmaiņām 2020. gada novada nozīmes pasākumu plānā, paredzot atcelt vairākus pasākumus, kuru īstenošana bija plānota līdz augustam.

Šogad nenotiks XVII Starptautiskais akordeonistu - solistu konkurss "Naujene -2020", Nīcgales pagasta svētki - Pavasara gadatirgus "Pavasara plaukumā", ģimeņu svētki „Savij ap mani gadus”, Tūrisma triatlons, Vasarsvētku sadancis, Starptautiskais tautas mākslas festivāls "Augšdaugava", Vislatvijas ūdens tūristu saiets "Lielais plosts", Vides mākslinieku plenērs, Daugavpils novada iedzīvotāju vasaras sporta svētki, Līgo svētki Višķu estrādē, Dubnas pagasta svētki, Jaunās latgaliešu mūzikas festivāls "Muzykys Skrytuļs" 2020 un Daugavpils novada dienas. Daugavpils novada Kultūras pārvaldes vadītāja Ināra Mukāne skaidro, ka šādas korekcijas ieviesusi valstī izsludinātā ārkārtējā situācija sakarā ar COVID-19 izplatību. Lai arī pagaidām ārkārtējā situācija pagarināta līdz 12. maijam, pastāv iespēja, ka ierobežojumi rīkot masu pasākumus saglabāsies vēl ilgāku laiku. Turklāt esošajā situācijā organizēt šādus pasākumus varētu būt daudz sarežģītāk, jo ir jānodrošina dezinfekcijas līdzekļi, kas sadārdzinās pasākumu sākotnējās izmaksas, kā arī būs daudz sarežģītāk ievērot visus noteiktos drošības pasākumus.

I. Mukāne atzina, ka atceltie šīs vasaras pasākumi tiks plānoti uz nākamo gadu. Finansējums, kas bija plānots minēto pasākumu organizēšanai, novirzīts pašvaldības budžeta programmām "Pabalsts krīzes situācijā", "Ēdināšanas atbalsts bērniem" un "Atbalsts attālinātam mācību procesam".

Dziesmu čempionāts