Ar pašvaldības granta palīdzību attīsta pirts pakalpojumu

AKTUĀLI

Ik gadu pavasarī Augšdaugavas novada pašvaldība izsludina grantu konkursu, aicinot novada topošos un jaunos uzņēmējus nākt klajā ar savām idejām un gūt atbalstu to īstenošanai.

Šogad grantu konkursā atbalstītas vairākas ieceres, to vidū arī Govilovsku ģimenes projekts “Senlatviešu pirts tradīciju atdzimšana mūsdienu veidolā”, kam piešķirti nedaudz vairāk kā 4 tūkstoši eiro. Naujenes pagasta “Gaismas mājas” saimnieki iecerējuši attīstīt pirts pakalpojumu, piedāvājot viesiem dažādus pirts rituālus un SPA procedūras.

Pirms pāris gadiem Igors Govilovskis savā īpašumā uzbūvējis jaunu pirti pašu ģimenes vajadzībām, taču pamazām abiem ar sievu Kristīni radās doma piedāvāt pirts pakalpojumus arī citiem, pieaicinot sertificētu pirtnieci un sniedzot plašu pirts rituālu klāstu, tostarp ķermeņa un sejas masāžu, pirts retrītus un meistarklases. Šovasar saimnieki reģistrējuši savu saimniecisko darbību un nolēma startēt pašvaldības grantu konkursā, lai varētu iegādāties āra SPA burbuļvannu un “krievu dušu”.

“Rakstījām projektu, jo gribējām paplašināt savu piedāvājuma klāstu. Domāju, ka labs papildinājums pirtij būtu tieši šī vanna, jo tā ir diezgan praktiska, labi lietojama,” teic Igors Govilovskis un skaidro, ka ūdens tajā var stāvēt diezgan ilgstoši, jo tiek nepārtraukti filtrēts, tiek pārbaudīta tā kvalitāte.  

Izkarsējoties pirtī, viesi var atspirdzināties ar auksta ūdens šalti, izmantojot tā saucamo krievu dušu, un pēc tam relaksēties siltā burbuļvannā. Īpaši skaisti te esot vēlā vakara stundā, kad romantisku un nomierinošu gaisotni rada gaismiņu virtenes.

Pirts atrodas trīs kilometru attālumā no Daugavpils, tuvākā apkārtnē līdzīga piedāvājuma neesot, tāpēc saimnieki domā, ka pakalpojums būs pieprasīts.

“Pirts jau sen izmantota visās valstīs, īpaši Latvijā. Tā nav vienkārši mazgāšanās vieta. Te cilvēks atnāk relaksēties, atpūsties, atgūt spēku un enerģiju, un tad ar jauniem spēkiem iet tālāk,” saka saimnieks.

Šī saimniekiem ir pirmā sezona, kad ciemos tiek uzņemti pirts cienītāji. Kopš septembra te pabijušas jau vairākas atpūtnieku grupas un atsauksmes esot ļoti labas. Viesi jau iepriekš tiek brīdināti, ka pirts dienā nav vēlams lietot alkoholu un ka jārēķinās ar vismaz sešām stundām laika, lai var pilnvērtīgi izbaudīt visus pirts sniegtos labumus.

Igors stāsta, ka pirts atrodas skaistā vietā, kas cilvēkus piesaista un arī nomierina. Viņš ievērojis, ka viesi šurp brauc ar prieku, var vienkārši iznomāt pirti un pērties paši vai arī izmantot sertificētas pirtnieces pakalpojumu. Pēc visām pirts procedūrām var atpūsties uz gultas terasē. “Ir zāļu tējas, pirtniece pastāsta vairāk par tradīcijām, zāļu tējiņām, skrubīšiem, slotiņām. Cilvēki atbrauc un ļoti uzmanīgi klausās, viss interesē. Tagad laikam tāds stresains laiks, cilvēki tiecas pēc šīs atpūtas.”   

Saviem viesiem saimnieki piedāvā iegādāties dāvanu kartes, lai pirts rituālus varētu uzdāvināt arī saviem draugiem un tuviniekiem. Pagaidām šeit vēl nav pieejamas naktsmājas, taču arī par to tiek domāts.

“Mēs piedāvājam cilvēkiem, kuri grib, telts vietas, bet nākotnē plānojam otrā pusē uzcelt mazu naktsmītni. Domāju, ka būs pieprasīta, jo ne visi grib pēc pirts braukt mājās, vēlas atpūsties, pagulēt un no rīta doties projām,” savos plānos dalās Igors.

Jāteic, ka Govilovsku saimei jau iepriekš bija pieredze ar pašvaldības grantu apgūšanu. Pirms diviem gadiem dēls Egils saņēma pašvaldības grantu savas ieceres īstenošanai – kokapstrādes darbnīcas ierīkošanai. Par piešķirto finansējumu Egils iegādājās dažādas iekārtas mēbeļu izgatavošanai. Puisis apguvis kokapstrādes dizainu Saules skolā un nu jau strādā kādā uzņēmumā savā nozarē, bet paša iekārtotajā darbnīcā uz pasūtījumu izgatavo bērnu mēbeles, kas pašlaik esot ļoti pieprasītas.

Teksts, foto: Inese Minova

Kontakti: 29577263 (Kristīne); 29110139 (Sanita)

Naujenes MMS pūtēju orķestris uzstājās Ilūkstē