Andele – Mandele Kalupē

Kalupes pagasts

Māmiņu dienas priekšvakarā, 12.maijā, pirmo reizi Kalupē tika organizēta ziedu un stādu Andele – Mandele ”Kas vienam lieks, citam prieks!”, ļaujot ikvienam interesantam  atjaunot savu puķu dobi un dārzu. Aktivitātē kalupieši piedāvāja mainīties ar plašu ziedu un stādu sortimentu: īrisiem, dālijām, lilijām, hostām, peonijām, gŗīšļiem, alojām, gladiolām, dažādu šķirņu mētrām u.c. Savukārt ziedu stādus varēja nopirkt pie kalupietes Evitas Rasmanes. Tāpat kalupieši varēja ziedot senos dekoratīvos krūmu stādus, lai varētu labiekārtot un atjaunot Kalupes parka apstādījumus.

15. maijā plašais stādu klāsts: jasmīni, dažādu krāsu ceriņi, irbenes, etiķkoks, dievkociņi, kokveida hortenzijas, maijrozītes un daudzgadīgie ziedi – hostas, miķelīši, dienziedes, īrisi tika iestādīts parka teritorijā.

Kalupes pagasta pārvalde pateicas visiem kalupiešiem, kuri piedalījās akcijā: Jānim Bikuļčam, Lūcijai Kolosovskai, Silvijai Baidai, Inārai Nešporei, Vijai Grigorjevai, Irīnai Iliškai, Elīnai Kļaviņai, Ģertrūdei Rasnačei, Jurim Grigorjevam, Olgai Molei, Jeļenai Semjonovai, Zitai Kaspirovičai, Teklai Svētiņai, Vijai Kromānei, Jānim Ivdra, Pēterim Pudānam, Jānim Vēlikam.

Informāciju sagatavoja Kalupes pagasta kultūras darba vadītāja Inita Ivdra

Starptautiskā ģimenes diena Višķu Dienas aprūpes centrā