Ambeļos izskanējuši pagasta svētki

Ambeļu pagasts

5. augustā Ambeļos tika svinēti pagasta svētki, programmā iekļaujot dažādas aktivitātes un pasākumus gan pagasta iedzīvotājiem, gan viesiem.

Pagasta svētku ietvaros tika atvērtas durvis 19. gadsimta nometnei “Pi Ombomīšim”, kas notika latgalisko tradīciju un prasmju mājā “Ambeļu Skreine”, ļaujot katram interesentam iejusties tā laika dzīvesziņā, piedalīties koklēšanas meistarklasē, māla svilpaunieku darbnīcā, prievīšu pīšanas darbnīcā, koka karošu dedzināšanas darbnīcā, siera vārīšanas darbnīcā, siena grābšanas sacensībās.

Plkst. 17.00 Ambeļu estrādē notika tradicionālās mūzikas koncerts ar folkloras kopām “Speiga” un “Atzola”, uzstājās dūdu meistars Eduards Klints un kokles virtuoze Laima Jansone, bija iespēja noskatīties Dubnas teātra “Mulda” skeču.

Bērniem pa dienu bija iespēja iztrakoties piepūšamajās atrakcijās. Projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Augšdaugavas novadā” ietvaros tika organizēta orientēšanās labirintā - ierobežotā laukumā ar lentām tika izveidots labirints, kurš precīzi tika atspoguļots kartē. Tajā bija iekārtoti kontrolpunkti, kuri bija secīgi jāapmeklē, nešķērsojot lentas. Bija pieejamas 5 distances, un šī aktivitāte raisīja lielu interesi. Ikviens varēja izbraukt zirga ratos, izmēģināt loka šaušanu, šaušanu mērķī ar pneimatisko ieroci, kā arī sacensties dažādās sportiskās aktivitātēs, izcīnot piemiņas medaļas. Visi tika cienāti ar īstu mednieku zupu.

Svētku izskaņā Ambeļu kultūras namā notika svētku koncerts, uzstājoties Jurim Ostrovskim un Augšdaugavas novada kultūras centra jauktajam korim "Latgale". Par muzikālo noskaņojumu ballē rūpējās grupa “Foršs laiks”.

Paldies visiem svētku dalībniekiem un organizatoriem!

Pašvaldība pateicās Dziesmu un Deju svētku kolektīvu vadītājiem un organizatoriem