Aktīva vasara Augšdaugavas novada jauniešiem

AKTUĀLI

Jau, vairāk, nekā 10 gadus, novada pašvaldības Izglītības pārvalde veiksmīgi organizē  jaunatnes iniciatīvu projektu konkursu “Attīsti sevi” un sniedz iespēju biedrībām iegūt papildus finansējumu dažādu aktivitāšu organizēšanai novada jauniešiem. Arī šogad, pateicoties pašvaldības atbalstam, novada biedrībām kopā ar jauniešiem būs iespēja realizēt vairākus interesantu  projektus.

Biedrība “Margrietiņas” īstenos projektu “’ Izrotā pagastu”, kura ietvaros caur radošu darbnīcu ciklu, jaunieši apgūs praktiskas cementa skulptūru veidošanas prasmes un teorētiskas zināšanas. Projekta aktivitātes sniegs jaunas prasmes un veicinās radošo pašizpausmi, ka  arī nodrošinās lietderīgu brīvā laika pavadīšanas iespēju lauku ciematos. Projekta kulminācija būs jauniešu radīto skulptūru izvietošana publiskajās vietās – Bērzu parkā pie Naujenes Kultūras centra, Juzefovas parkā un Bērzu parkā pie Biķernieku Kultūras nama. Aktivitātes stiprinās jauniešu piederības sajūtu savai kopienai, veicinās viņu pašiniciatīvu un iesaisti tās labiekārtošanā.

Biedrība “Ilūkstes jaunieši” projekta “Subates jauniešu telpu labiekārtošana”  labiekārtos Jauniešu pulcēšanas vietas telpas un pieguļošo teritoriju, rīkos dažādas aktivitātes Subates jauniešiem. Pateicoties projekta finansējumam, jauniešiem būs savas, labiekārtotas telpas, kurās organizēt meistarklases, kas veicina radošo domāšanu un dzīvei noderīgu prasmju apguvi, kā arī rīkot tematiskus un izglītojošus vakarus. Veidot sadraudzības pasākumus ar citiem jauniešiem no Augšdaugavas novada un visas Latvijas. Stiprināt piederības sajūtu savai dzimtajai vietai.

Biedrība “Savai skolai Vabolē” rīkos Augšdaugavas novada jauniešu neformālās sporta spēles “neSPĒLES 2.0”.  Galveno aktivitāšu ietvaros kopā ar Līksnas, Vaboles, Kalupes un Nīcgales pagastu jauniešiem tiks izstrādātas četras lielformāta spēles – “Domino”, “Riču Raču”, “Trāpi mērķī” un “Skaitļu mednieks”. Projekta mērķis ir veicināt Augšdaugavas novada jauniešu aktīvu līdzdalību, fizisko un emocionālo veselību, kā arī sadarbību starp dažādu pagastu jauniešiem, organizējot radošas un saistošas neformālās sporta aktivitātes.

Biedrība “Demenes stariņi” īstenos projektu “Kusties, domā, dari!”, kura ietvaros tiks organizētas dažādas aktivitātes jauniešiem: Orientēšanās diena – komandu sacensības ar kartēm un uzdevumiem dabā, attīstot telpisko domāšanu, stratēģiju un sadarbību; Izdzīvošanas pārgājiens – praktisks pārgājiens ar pirmās palīdzības uzdevumiem un dabas izziņu, kas stiprina izdzīvošanas prasmes un atbildības izjūtu; Neparastā sporta diena – netradicionālas un jautras kustību spēles, kas veicina fizisko aktivitāti, saliedētību un kustību prieku.

 Projekta “Ūdens ceļš: izzini, piedzīvo, sargā!” ietvaros, biedrība “Jāņoga”  organizēs dažādas tematiskās nodarbības par vides aizsardzību un ūdens ekosistēmām, praktiskās  vides izpētes darbnīcas, apmācības par drošību uz ūdens, pārgājienus un aktivitātes brīvā dabā un noslēguma pasākumu visiem projekta dalībniekiem. Projekts veicinās jauniešu izglītošanu par vides ietekmi uz cilvēka dzīves kvalitāti un vides aizsardzību, ka arī sekmēs jauniešu aktīvu līdzdalību aktivitātēs un veselīgā dzīvesveida popularizēšanā.

Biedrība “19 naglas” īstenos projektu “ 14:0 par labu tev”, kura mērķis ir veicināt Augšdaugavas novada jauniešu fizisko aktivitāti, motivāciju un personīgo izaugsmi, piedāvājot dinamisku 2 nedēļu sportisko izaicinājumu ciklu ar digitālu izsekošanu, iedvesmas stāstiem no sportistiem un noslēguma sporta pasākumu kopā ar pašvaldības deputātiem. Projekta laikā tiks organizēti vairāki pasākumi veselīga un aktīva dzīvesveida aktivizēšanai jauniešu vidū, tiks izveidoti dažādu sportistu iedvesmas stāsti un organizēts noslēguma pasākums.

Biedrības “Silenes stariņi” projekta “ Sajūti sevi! Sajūti mūs”  ietvaros tiks organizētas vairākas aktivitātes, tādas kā rīta fiziskās aktivitātes dabā, komandu saliedēšanas un sportiskās aktivitātes, radošās darbnīcas brīvā dabā (nodarbība kopā ar DU observatorijas vadītāju, meistarklases), tematiskie pasākumi, kopā būšanas aktivitātes pie ugunskura u.tml. Aktivitāšu kopums izveidots tā, lai atbilstu jauniešu interesēm un vajadzībām, vienlaikus sniedzot vidi, kurā iespējams gan attīstīt jaunas prasmes, gan gūt iedvesmu un stiprināt sociālās saiknes.

Kopējais piešķirtais finansējums projektiem ir Eur 7000. Pateicoties projekta aktivitātēm novada jauniešiem būs iespēja dažādot vasaras brīvlaiku un veicināt aktīvu līdzdalību pasākumos!

Informācijai: Olesja Ņikitina, olesja.nikitina@augsdaugavasnovads.lv

Folkloras festivālā “Baltica” visvairāk dalībnieku būs no Latgales